Tüm Makaleler
Makale İşlevi

Makale İşlevi

Google’da daha çok listelenmek için bol bol sayfa ve makale  üretebilirsiniz. Sayfa üretirken dikkat edeceğiniz kriterler:

 • Her sayfada 3 toplamda 100 den fazla link bulundurmamalı , 
 • Sayfa başlığı 60 karakteri geçmemeli 
 • Kullandığınız resimleri kendi sunucunuzda barındırmaya çalışın   
 • Anasayfada en az 1 paragraflık metin yer almalı ,   
 • Her içerikte ortalama %3 oranında anahtar kelime yer almalıdır ,
 • Yeni içeriklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın ,   
 • Kopya içerik kullanmayın. En azından metinlerin yerini değiştirin,  
 • Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde siteniz adına grup açarak makale veya içeriklerinizi tanıtmak ve sitenize link verin

Farkındalık yaratma konusunda iyi örnekler olduğu kadar, yapılan hataların da etkili olacağı düşüncesi ile kitaplarının tüm gelirini otizmli bireylerin eğitimi için Otizm Kütüphanesi’ne ve İLGİ Otizm Derneği’ne bağışlayan Çiğdem Ayözger Ergüvenç  “YILDIZLAR KAYMASIN” adlı yeni kitabı hakkında,  “Yazdıklarım kendi çeşitli gözlemlerimden ve ara sıra temas ettiğim ailelerle yaşamış olduğum çaresizlikler ve açmazlardan yola çıkarak oluşmuştur. Bu kitap birçok okuyanı zaman, zaman üzecektir. Suçluluk duygusuna bir an için bile olsa kapılanlar bulunabilir. Amacım kimsenin vicdanını rahatsız etmek olamaz. Ne var ki kötü örnekler caydırıcı olabilmeleri açısından bazen iyi örnekler kadar yararlı olurlar. Ortak sorunu paylaşan anne – babaların, ailelerin, onların yakınlarının ya da o ailelerle şu veya bu şekilde temas etme durumunda olan çevrelerin davranışlarında, yaklaşımlarında zerre kadar bile olsa bir uyarıcılık görevi yapabilirsem bu emeğimi boşa gitmemiş addederim.” dedi.

 

Çiğdem Ayözger Ergüvenç 1947 yılında Ankara’da doğdu. T.E.D Ankara kolejinde okudu. D.T.C.F’de sürdürdüğü dört yıllık öğrenciliğinden sonra eğitimini bıraktı ve çalışma hayatına atıldı. İlk kitabı "Aslında Zordur Analık",1987 yılında basıldı. Onu izleyen "Otizm! Şart Mıydı… ", "Hangisi, Hangisi", "Bal Bal Tadın Gerek ", "Nerede Kalmıştık? ", "Ya Da…" ve "Yıldızlar Kaymasın" adlı kitaplarının tümü İLGİ OTİZM DERNEĞİ yararına yayınlandı. İlgi Otizm Derneği ve Otizm Platformunda gönüllü çalışan Çiğdem Aygözer Ergüvenç evli ve bir çocuk annesidir.  

İLGİ Otizm Derneği 1989 yılında otizmli çocukların aileleri tarafından yaşamakta oldukları sorunları azaltmayı hedefleyerek Ankara’da kurulmuştur. Bakanlar Kurulu kararıyla Kamu Yararına statüsü ile kar amacı gütmeyen derneklerden kabul edilmiştir. 1993 yılından beridir otizm tanısı almış çocuklarımızın nitelikli özel eğitim ile erken yaşta gelişmelerini sağlayarak, akranları ile normal eğitim alma şanslarını arttırmak amacıyla İLGİ Otizm Özel Eğitim Merkezi’nde eğitim vermektedir. Ayrıca İLGİ Otizm Okulu ve İLGİ Otizm Araştırma Merkezi Hizmet Binasının İnşası ve Faaliyete Açılması Projesini yürütmektedir.


İLGİ Otizm Derneği’nin otizm konusunda yayınladığı diğer kitaplar;
“Otizm. Kritik İlk Günleriniz İçin bir Rehber” – İLGİ Otizm Derneği
“Ben de Artık Fark Edilmek İstiyorum-Yetişkin Bir Otistiğin Güncesi” – Birsen Başar
“Kırmızı Buğday” – Berrin Ergüç 

Ticarette iyi olmak sanatın en şaşırtıcı dalıdır.

Bizden Kareler

MAKALELER

 • Google’da daha çok listelenmek için bol bol sayfa ve makale  üretebilirsiniz. Sayfa ü.... Devamını Oku

 •  2014 yılı mart ayında yapılacak yerel  seçimlerin ardından Çankaya ilçesine bağ.... Devamını Oku

 •  Başkan Tanık, 28 Kasım Perşembe günü  saat 11.00'de 2432. Cadde (eski 8. Cadde) 20.... Devamını Oku

TWITTER SAYFAMIZI TAKiP EDİN

  Tweets by @AnkaraRehberi